top of page

                                                        Звіт директора

                 Войнівського закладу дошкільної освіти «Веселка»

                                           Приютівської селищної ради

                                      Тітаренко  Любові Володимирівни

                         Про  діяльність закладу дошкільної освіти за                                       підсумками  2019-2020 навчального року.

 

Закінчився складний і незвичайний навчальний рік і ми підводимо підсумки      роботи колективу закладу дошкільної освіти.

Керуючись Положенням про порядок звітування директора ЗДО перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування, пропоную вам оцінити мою діяльність як директора на посаді протягом 2019-2020 навчального року.

 

Головним завданням мого звіту, як засобу інформування громадськості є:

  -підвищення відкритості закладу дошкільної освіти;

  -задоволення інформаційної потреби різних груп користувачів - це батьки, і     педагоги, і засоби масової інформації та органи влади;

  -проведення громадської експертизи управлінських рішень і програм розвитку   установи.

 

  Войнівський заклад дошкільної освіти «Веселка»  Приютівської селищої ради у   своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про   освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад,   власним Статутом, іншими нормативно-правовими актами.

 

  Засновником закладу дошкільної освіти є Приютівська селищна рада, яка         здійснює його фінансування, матеріально-технічне забезпечення, харчування.

 

  ЗДО «Веселка» функціонує з 2004 року

 

  Знаходиться за адресою:

  Олександрійський район, с. Войнівка, вул. Центральна, 94-б

 

  Головна мета діяльності ЗДО «Веселка» :

  •  забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти,

  • задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей,

  •  створення умов для їх фізичного, розумового й духовного розвитку.

 

  Проектна потужність закладу дошкільної освіти – 54 місця.

 

  Режим роботи закладу 12-год. перебування дітей: з 7.00 до 19.00.

 

  Функціонує 2 групи, які відвідувало 48 дітей.

 

  Група молодшого дошкільного віку  (3-4р.) – 23 дитини.

 

  Група старшого дошкільного віку (5-6 р.) –  25 дітей.

  1. Організація освітнього процесу в ЗДО

  Зміст, форми та методи виховання і навчання, використання педагогічних       інноваційних  технологій та методик, рівень матеріально-технічного   забезпечення та навчально-методичної бази забезпечують належний рівень   освітнього процесу та оптимальні умови для повноцінного перебування дітей в   закладі.

 Організація діяльності закладу дошкільної освіти в 2019-2020 навчальному році   здійснювалась відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій «Щодо   організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної   освіти у 2019-2020 навчальному році» №1/9-419 від02.07.2019р. Для програмно-   методичного забезпечення освітнього процесу педагоги керувались переліком   навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки для   використання в дошкільних навчальних закладах у 2019-2020 навчальному році.

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» та виходячи з аналізу освітньої роботи за 2018-2019 навчальний рік, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, нормативно-правові акти МОН України, методичні рекомендації МОНу з метою усунення недоліків, підвищення ефективності роботи, методична робота в закладі була спрямована у відповідності до домінуючих напрямків роботи з педагогами на розв*язання таких приорітетних напрямків роботи педагогічного колективу закладу на 2019-2020 навчальний рік:

 

  1. Оптимізувати систему роботи з еколого- природничої діяльності як основи гуманної взаємодії з природним довкіллям.

 

  1. Продовжувати роботу щодо формування у дітей асоціативного мислення за методикою ГленаДомана.

 

При визначені пріоритетних завдань роботи закладу на навчальний рік враховуючи сучасність, актуальність питань, вимоги нормативних документів, аналіз роботи за минулий навчальний рік, ступінь вирішення проблем, над якими працював заклад, реальні можливості колективу.

 

За формами роботи було проведено методичні заходи:

 

  • Відкрите показове заняття з екологічного виховання в старшій групі.

  • Квест «Розвиток асоціативного мислення дітей  дошкільного віку».

  • Семінар-практикум на тему « Розвивальне середовище – умова повноцінного розвитку дитини».

 

Злагоджена, творча робота педагогічного колективу дала змогу створити в закладі дошкільної освіти сприятливі умови для ефективної освітньої роботи. Вихователі, разом з батьками провели роботу над створенням відповідного розвивального середовища в кожній групі, подбали про те, щоб воно було зручним, відповідало віку дітей, сприяло розвиткові природної цікавості дошкільника, забезпечувало умови для набуття навичок практичного життя, надавало малюкам свободу вибору, забезпечувало гармонійні відносини між вихователями, дітьми та навколишнім світом, налаштовувало на позитивні емоції, розвивало здібності дошкільнят, відповідно до їх нахилів та уподобань.

Протягом року в методичному кабінеті продовжувалась робота з накопичення інформаційних науково-методичних матеріалів,  в яких висвітлюється питання впровадження положень БКДО, програма «Українське довкілля», розробки тематичних циклів та їх наочно-дидактичне забезпечення. Методичний кабінет поповнено навчально-методичною літературою.

 

2.Матеріально-технічне забезпечення ЗДО.

 

Заклад дошкільної освіти має типову споруду, яка здана в експлуатацію в 1990 році. До складу групових осередків входять: роздягальня, ігрова, спальня, туалет. В групових приміщеннях розміщені столи, стільці для дітей, шафи для зберігання іграшок, будівельних матеріалів, полички для книг, куточки природи. Дитячі меблі міцні, стійкі, без гострих кутів, відповідають вимогам безпеки. В роздягальні вздовж стін розміщені шафи для верхнього дитячого одягу, лави. Усі приміщення мають аварійні виходи на вулицю. Приміщення використовується для проведення щоденної освітньої роботи з дошкільниками відповідно до чинних програм, розкладу занять та режиму роботи закладу, організованої та вільної ігрової діяльності дітей, для організації харчування та денного відпочинку, для співпраці з батьками або особами, які їх замінюють. Працює музична зала, спортивна зала, сенсорна кімната, методичний кабінет.

Питання матеріального забезпечення сплановано в річному плані роботи закладу в розділі «Адміністративно-господарська діяльність».

Будівля дошкільного закладу знаходиться на значній відстані від проїзної частини, має металевий паркан, зручні під*їздні шляхи, по периметру територія захищена зеленою зоною. Приміщення знаходиться в належному стані, постійно проводяться роботи щодо його безпечного утримання.

Колектив закладу приділяє велику увагу озелененню території закладу, створення комфортного середовища для перебування вихованців на вулиці. На території розташовані рабатки, дерева і кущі, дослідні ділянки, зони лісу, пустелі, водойми. Квітники постійно оновлюються, силами працівників закладу щорічно проводиться обрізка кущів, дерев.

На території закладу розташовані допоміжні приміщення: овочесховище, котельня, склад. Стан даних об*єктів задовільний.

Асфальтне покриття на території в належному стані. Кожна група має сучасний майданчик з тіньовими навісами .На території є спортивний майданчик. Обладнання на групових ділянках та спортивному майданчику розміщено доцільно, надійно укріплено, відповідає ростовим показникам дітей та безпечне для використання. Всі групові кімнати та коридори естетично оформлені, інтер*єр приміщень підібраний з урахуванням сучасного дизайну, все обладнання та меблі розташовані зручно та доцільно. Групи мають ізольовані входи, що дає змогу забезпечити якісне проведення протиепідемічних заходів в період карантину, постійно дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог.

В закладі дошкільної освіти постійно проводиться робота щодо підтримки матеріально-технічної бази закладу, системи водопостачання, теплопостачання, каналізації, сантехнічного обладнання в режимі безперебійного функціонування, утримання всіх приміщень у відповідності з санітарно-гігієнічними, педагогічними та естетичними нормами. Заклад постійно забезпечений гарячою водою. В цілому технологічне обладнання в закладі працює, підтримується його використання в безперебійному режимі.

Згідно плану асигнувань з фонду бюджету Приютівської селищної ради для потреб закладу використано коштів станом на 01.07.2020р.:

 

Канцтовари- 2 100 грн.

 

Миючі засоби- 3.200 грн.

 

Фарби та матеріали для ремонту – 4 300 грн.

 

Поточний ремонт даху – 8 650 грн.

Комп*ютерна техніка – 20 000 грн.

 

Дезінфікуючі засоби – 1560 грн.

 

Паперові рушники, туалетний папір – 2 000 грн.

 

Продукти харчування – 27 220 грн.

 

Оплата послуг ( крім комунальних) – 58060.00 грн.

 

Оплата водопостачання – 1317,00 грн.

 

Оплата енергії – 16853.00 грн.

Оплата природного газу –32794,90 грн.

 

Матеріально-технічна база є достатньою для проведення необхідного обсягу освітньої діяльності з дітьми дошкільного віку щодо реалізації вимог Базового компонента дошкільної освіти, щорічно підлягає оновленню та розвитку.

 

3.Кадрове забезпечення ЗДО.

 

Керуючись Законами України «Про освіту» ст.58, «Про дошкільну освіту» ст.30, Положенням про дошкільний навчальний заклад, власним статутом, директор ЗДО на посади педагогічних працівників приймає осіб, які мають відповідну вищу освіту, а саме, освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста, бакалавра або молодшого спеціаліста ( до введення в дію Закону України «Про освіту – вищу або середню спеціальну освіту).

 

Заклад дошкільної освіти «Веселка» укомплектований педагогічними кадрами на 83% (вакансія музичного керівника) та обслуговуючим персоналом (100%).

У закладі дошкільної освіти працює 10 працівників, освітню роботу з дітьми здійснюють 5 педагогів. Педагогічні кадри за віковими групами закріплюються наказом директора на початку навчального року.

 

Відповідно до ст. 32 закону України «Про дошкільну освіту», Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 р. №930 (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки України №1473 від20.12.2011. наказом МОН №1135 від 08.08.2013р.), на виконання наказу КУ «ЦОКЗУ»Приютівської селищної ради «Про атестацію педагогічних працівників установ та закладів у 2019-2020 навчальному році» та згідно перспективного плану у закладі дошкільної освіти проведена атестація педагогічних кадрів.

У 2019-2020 навчальному році атестований 1 педагогічний працівник на кваліфікаційну категорія «спеціаліст II категорії».

 

4.Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров*я вихованців та працівників.

 

На виконання вимог Інструкції з харчування дітей в дошкільних навчальних закладах систематично аналізується стан виконання фактичних норм харчування дітей та показники фактичної вартості харчування, здійснюється контроль за якістю продуктів та  їх кулінарною обробкою. Документація з питань харчування ведеться відповідно до встановлених норм.

 

Організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти здійснювалась відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22 листопада 2004 року № 1591, Порядку організації харчування дітей  у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого спільним наказом Міністерства охорони здоров*я України та Міністерства освіти і науки України від 1 червня 2005 р. №242/329, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Спільним наказом міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров*я України від 17 квітня 2006 року №298/227 (зі змінами затвердженими наказом МОН молоді та спорту України та МОЗу від 26.02.2013 р. №202/165).

 

У закладі дошкільної освіти організовано 3-разове харчування дітей. Що відповідає режиму роботи ЗДО. Усього харчувалося 48 дітей.

З пільгової категорії безкоштовно харчувалося 6 дітей:

  • З сімей  учасників АТО – 2 дитини.

  • Діти під опікою – 4 дитини.

З багатодітних сімей -50% за харчування – 10 дітей.

 

Систематичний контроль за організацією харчування здійснювала директор закладу. Харчоблок та групи в повній мірі забезпечені кухонним інвентарем, посудом, обладнанням. Завгосп своєчасно подавала щомісячні та поточні заявки на продукти харчування відповідно до примірного двотижневого меню, затвердженого керівником закладу та погодженого з Головним управлінням Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Відповідно до примірного двотижневого меню та картотеки страв, спільно з кухарем та завгоспом щодня складали меню-розклади на наступний день.

До закладу дошкільної освіти приймали лише якісні продукти харчування та продовольчу сировину, за наявністю супровідних документів, які відповідали вимогам державних стандартів сертифіката якості, державні реєстри або висновок санітарно-гігієнічної експертизи.

Умови зберігання продуктів харчування  та продовольчої сировини в закладі дошкільної освіти задовільні, відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Помічник вихователя, призначений наказом по закладу, вчасно, за 30 хвилин до видачі їжі на групи, знімала пробу готових страв та робила запис про результати зняття кожної проби у Журнал бракеражу готової продукції.

Кухар своєчасно відбирала добові проби в об*ємі порції для молодшої вікової групи.У закладі дошкільної освіти видача готових страв на групи здійснювалась відповідно до графіка видачі їжі.

Помічники вихователів дотримувались санітарних правил при отриманні їжі з харчоблоку: їжу отримували з харчоблоку у промаркованому посуді з кришками, у спецодязі. Кухар готувала смачні страви відповідно до картотеки страв, меню-розкладу, дотримуючись технологій приготування страв.

 

Аналіз виконання норм харчування за навчальний рік показав, що в цілому харчування вихованців дошкільного закладу здійснювалось наближено до норм – 90%. Слід зауважити, що у порівнянні з минулим роком зменшились показники виконання норм: овочі на 3%, молоко на 2%. Збільшились показники виконання норм: крупи на 5%, сир твердий на 3%, м'ясо на 2%. Невиконання в повній мірі норм харчування можна пов*язати з необхідністю дотримання цінового показника. Відповідно до розподілу функціональних обов*язків документацію з організації харчування своєчасно ведуть завгосп, кухар.

Вихователі та помічники вихователів закладу дошкільної освіти беруть активну участь в організації харчування дітей, формують у них культуру харчування та розуміння значення прийому їжі для нормального функціонування організму. Формують стійкі культурно-гігієнічні навички.

 

 

 

5.Організація медико-профілактичної роботи.

 

Так як медичної сестри в закладі дошкільної освіти немає, частину роботи даного напрямку ( в межах компетентності) здійснюють вихователі та медична сестра Войнівської амбулаторії. Директор закладу контролювала стан фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми. Вихователі проводили загартовуючі процедури, здійснювали антропометричні виміри – щоквартально, огляд на педикульоз.

Удосконаленню системи фізичного виховання в закладі дошкільної освіти сприяє чіткий та систематичний медико-педагогічний контроль за фізичним розвитком та руховою активністю вихованців. З метою зниження захворюваності вихованців проводяться різноманітні заходи.Вихователі закладу систематично інформували батьків про стан здоров*я дошкільників та їх рівень розвитку, популяризували здоровий спосіб життя.

 

Організація роботи з охорони праці в закладі дошкільної освіти проводиться відповідно до Закону України «Про охорону праці», «Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», що визначають єдину систему організації роботи з охорони праці. На підставі нормативних документів адміністрація закладу планує заходи щодо охорони здоров*я учасників освітнього процесу за напрямками:

 

*Охорона праці та безпека життєдіяльності.

*Пожежна безпека.

*Дитячий травматизм.

 

З метою формування навичок здорового способу життя та запобігання порушень техніки безпеки працівниками закладу в річному плані роботи в розділі «Охорона життя і здоров*я дошкільників» плануються заходи щодо попередження травматизму в трьох напрямках:

 

*із працівниками ЗДО; із вихованцями; з батьками.

 

Щорічно на початку року видаються накази про закріплення відповідальних за:

 

*роботу з охорони праці; роботу з пожежної безпеки; роботу з попередження дитячого травматизму.

Проводиться система роботи щодо забезпечення всіх служб ЗДО інструкціями з ОП, які переглядаються, доповнюються у зв*язку зі змінами в нормативному законодавстві чи в умовах життєдіяльності ЗДО. Налагоджена робота щодо попередження дитячого травматизму з урахуванням сезонних явищ. Інструктажі з ОП, БЖ проводяться відповідно до плану та програми. Один раз на рік проводиться навчання з евакуації згідно «Інструкції дії персоналу в разі виникнення надзвичайної ситуації», яка щорічно складається з урахуванням кадрових змін. Згідно плану проводять Тижні охорони праці. Вся документація з ОП, БЖ затверджена і погоджена відповідно до нормативних вимог. Навчання і перевірка знань з ОП працівників ЗДО проводиться один раз на 3 роки, результати заносяться до протоколу по перевірці знань з охорони праці. Результатом грамотної і професійної роботи з питань ОП, БЖ є відсутність в навчальному році випадків дитячого травматизму. Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці» адміністрація закладу працювала над впровадженням державної політики в галузі охорони праці, яка базується на принципі пріоритету життя і здоров*я учасників освітнього процесу.

 

 

Виконання вимог чинного законодавства з питань охорони дитинства та захисту прав малолітніх.

 

На виконання вимог чинного законодавства з питань охорони дитинства і захисту прав малолітніх в річному плані роботи передбачені та розглядалися питання на педагогічній раді, батьківських зборах, на нарадах при завідувачі. Крім того більша частина питань вирішувалась оперативно по мірі виникнення (за ініціативи батьків або співробітників).

Проблемі охороні дитинства на всіх рівнях приділялась першочергова увага. Проблема ця умовно розглядалась в двох напрямках: соціально-правовому та психолого-педагогічному.

Реалізація прав дитини включає: захист від усіх форм жорстокого поводження; право на охорону здоров*я; захист його права на освіту; право на гру; право на забезпечення своєї індивідуальності.

Співпраця з сім*єю та громадськими організаціями.

 

Основними напрямками взаємодії з батьками у закладі дошкільної освіти є:

 

*просвіта батьків; фахове вдосконалення педагогів; методичний та психологічний супровід організації взаємодії вихователів з батьками та спільної діяльності батьків з дітьми.

 

Педагоги забезпечували освітні потреби кожної конкретної сім*ї, активізували та збагачували виховні вміння батьків, підтримували їх впевненість в особистих педагогічних можливостях, знайомили з кращим досвідом сімейного виховання з питань підготовки до шкільного навчання.

Проблемами, які потребують вирішення у роботі з батьками, виступають:

 

*систематичне оновлення власного сайту, завдяки якому, суб*єкти освітнього процесу зможуть обмінюватись досвідом, брати участь у різних проектах;

*підвищення рівня психолого-педагогічної культури батьків, формування у них відчуття соціальної і особистої відповідальності за повноцінний розвиток своїх дітей.

 

Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності закладу дошкільної освіти.

 

Робота щодо звернень громадян з питань діяльності закладу дошкільної освіти ведеться на належному рівні. Всі питання, зауваження та пропозиції не залишені без уваги та вирішені позитивно. В основному громадяни звертались з питань влаштування дітей до ЗДО, відрахування дитини з закладу, надання консультації щодо плати за харчування дитини, надання довідок батькам про відвідування їх дітьми закладу, надання довідок працівникам закладу з місця роботи, працевлаштування. Всі звернення були індивідуальними. Розроблено та затверджено графік особистого прийому громадян, інформацію розміщено на стенді «Для вас батьки» та на сайті закладу. Відсутність факту повторних звернень та скарг обумовлюється вжитими заходами щодо поліпшення ефективності роботи з даного напрямку, а саме:

 

*індивідуальний підхід до розгляду звернень громадян, детальне вивчення змісту звернення та підбір доцільних методів, шляхів розв*язання питань;

 

*максимально ефективний розгляд та реакція на усні звернення громадян;

 

*забезпечення максимальної ефективності зворотного зв*язку (телефонним зв*язком, індивідуальні консультації);

 

*розгляд звернень у максимально короткі строки;

 

*подолання бар*єру у спілкуванні, взаємопорозуміння з представниками громадськості. Звернення розглянуто і вирішено позитивно, надано вичерпні відповіді і пояснення.

 

Таким чином можна зробити висновок, що обрані форми і методи, об*єднані зусилля колективу закладу та батьківської громади позитивно вплинули на результативність роботи дошкільного закладу. Річний план за минулий навчальний рік виконано.

 

Дякую за увагу!

Освітні програми для роботи з дітьми

в 2020 – 2021н.р. :

 

«Українське дошкілля»,

   Група молодшого дошкільного віку

 

 «Впевнений старт», програма розвитку дітей старшого дошкільного віку

 Група старшого дошкільного віку

 

 

 

Парціальні програми

 

 

1). «Радість творчості», програма художньо – естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку, гурток «Веселкові барви»,

 виховательАртьомова А.М.

2). «Україна – моя батьківщина», програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку«Ми маленькі українці»,

 вихователь Волощук І.М.

3) «Мудрі шахи»,  Семизорова В.В., гурток  «Мудрі шахи»,

вихователь Іщенко С.І.

.

bottom of page